MYB Tekstil Firmasının İş Güvenliği Yeleği Çok Beğenildi

0

Görünürlüğü yüksek bir yelek satın almak güvende olmak ve korunmak için elzem ihtiyaçlardan biri arasında yer alıyor. Özellikle sürekli dışarıda ve tehlikeli ortamda çalışmak zorunda olan işçileri için işçi yeleği giymek büyük önem taşıyor. MYB Tekstil firması işçi yeleği üretim safhasında kaliteye, renklere, güvenlik standartlarına son derede dikkat ediyor.

Sürekli bu yeleklerin giyileceği düşünüldüğünde işçilerin azami derecede korunması için yeleklerin A kalite olmasına özen göstermek gerekiyor. Yağmur, kar, fırtına gibi kötü hava koşullarında iş güvenliği yelekleri yüksek muhafazalı forma sahip olduğundan mutlaka giyilmesi gerekiyor. Ayrıca inşaat alanlarında sarı ve turuncu işçi yelekleri önemli bir ikaz özelliği taşıyor.

İş Güvenliği Yeleği Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar

Mühendis yeleği, genellikle inşaat mühendisleri tarafından şantiye alanını teftiş ve kontrol ederken giyilmektedir. Mühendis yeleklerine ek olarak baretlerde inşaat alanlarında mutlaka kullanılması gereken iş güvenliği ekipmanlarından biridir. Bu yeleklerde dikkat edilmesi gereken ön önemli kriterlerden biri fark edilmeyi sağlayan unsurlar taşımasıdır. Yani sarı ve turuncu gibi fosforlu renk detayları ikaz açısından oldukça önemlidir.

İş güvenliği yeleği deyince ilk akla gelenlerden biri kumaşının kalitesidir. Yelekler yaz ve kış koşulları düşünülerek tasarlanmalıdır. MYB Tekstil tüm mevsim koşullarında oluşan kar, yağmur, fırtına, dolu gibi doğal iklim koşullarını hesaba katarak üretim yapmaktadır. Ayrıca yeleğin üzerindeki yansıtıcı bantlar kişinin net bir şekilde uzaktan görünmesini sağlar. Bu bakımdan yeleğin üzerindeki bu detaylara oldukça dikkat edilmelidir.

Son zamanlarda işçi yeleklerinin popülaritesinin bu kadar artmasının nedenleri arasında iş güvenliğinin ihmali yer almaktadır. İnşaat alanlarında ve otoyol kenarlarında çalışırken işçilerin fark edilmediğinden dolayı can kayıpları artmıştır. MYB Tekstil tüm kazaların önüne geçmek adına işçi yeleklerini son derece fark edilir detaylarla üretip piyasaya sunmaktadır. Firma tarafından üretilen yelekler sağlamlığı ve kalitesiyle çok beğenilmektedir. Uygun fiyatlı olması da talebin çok olmasının nedenlerinden biridir.

Mühendis yeleği hareketi kısıtlamayacak şekilde rahat ve konforlu olmalıdır. Ayrıca uzun saatler giyilmeye uygun olmalıdır.  Bir işçinin işçi yeleği giymesi onu hem tehlikelere karşı korurken hem de verimli çalışmasına destek olmaktadır. Dünya üzerinde iş sağlığı ve güvenliğinin ne kadar önemli olduğu sürekli vurgulanmaktadır. Bu bakımdan çalışma ortamında işçilerin kendini güvende hissedecekleri bir alan oluşturmak için iş güvenliği kıyafetlerini ve ekipmanlarını kullanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir