Paykwik kartı, İnternet üzerinden yapacağınız alışverişleriniz esnasında kullanabileceğiniz bir ödeme yöntemi olarak tanımlayabiliriz. Özellikle sanal ödemelerde bu yöntem kullanılarak birçok dolandırıcılığında önüne geçilmiş olmaktadır. İnternet üzerinden online olarak yapılan harcamalar sonucunda birçok bilgi çalınması yaşanmaktadır. Bu bilgi çalınmasının en büyük nedenlerinden birisi de, ödeme yapılan İnternet sitesinde yeteri kadar güvenlik önleminin alınmamış olmasıdır. Son dönemlerde çok sayıda yaşanan bilgi kaybının sonrasında sanal kart ödemeleri daha fazla talep edilir duruma gelmiştir. Ülkemizde Paykwik kartın yanı sıra ayrıca Paykasa, Astropay, Otopay, Cashixir gibi farklı sanal kartların kullanımı da tercih edilmektedir.

Paykwik Güvenilir mi?

Sanal kart olarak tanımlaya bileceğimiz Paykwik, son derece güvenilir bir ödeme yöntemidir. Alışverişlerimizin büyük çoğunluğunu İnternet üzerinden yapıyorsanız her siteye kendi kimlik ve banka bilgilerinizi kullanmanın ne kadar doğru olacağını kendinize sormalısınız. Kimlik bilgilerinizin çalınması kadar banka bilgilerinizin de başkaları tarafından ele geçirilmesi çok büyük sorunlara neden olacaktır. Güvenliği ön planda tutan Paykasa, Astropay, Paykwik, Otopay, Cashixir gibi farklı sanal kartlarla yapılacak olan ödemelerde, hiçbir bilginizin çalınmayacağı konusunda emin olabilirsiniz. Ön ödemeli bir kart sistemi olan sanal kartlar sayesinde, ödeme yapacağınız siteye sadece size verilen sanal pin kodu girildiği için herhangi bir kayba maruz kalmanız söz konusu değildir.

Paykwik Nasıl Satın Alınıyor?

Sanalkartlar.com sitesi üzerinden müşteri temsilcisine ulaşarak ihtiyacınız olan meblağı bildirmeniz durumunda size bunun karşılığında ne kadar ödemeniz gerektiği iletilecektir. Satın almak istediğiniz Paykwik kartı için müşteri temsilcisinin size verdiği hesap numarasına gerekli olan tutarın yatırılmasının hemen sonrasında sizlere online ödemeleriniz için kullanabileceğiniz sanal pin kodu verilecektir. Bu kadar kısa bir süre içerisinde ihtiyacınız olan sanal kartı kolaylıkla alabilirsiniz.

Paykwik Nasıl Kullanılır?

Sanalkartlar.com sitesinden almış olduğunuz Paykwik kartı sonrasında sizlere 19 haneden oluşan dijital bir kod verilecektir. Sizler bu kodu alarak ödeme yapacağınız sitenin ödeme kısmında kredi kartı gibi kullanarak ödemenizi sonuçlandıracaksınız. Paykwik sanal kartının alımının kolay olması kadar kullanımının da bu kadar kolay olması tercih edilebilir bir duruma getirmiştir.

Paykwik Bozdurma Mümkün mü?

Satın aldığınız sanal kartların daha sonra bozdurma imkanınız da bulunuyor. Sadece Paykwik sanal kartı değil Paykasa, Astropay, Otopay, Cashixir gibi farklı sanal kartların bozdurulması mümkündür. Harcama sonrasında elinizde kalan tutarı yada satın aldığınız sanal kartın kullanımından vazgeçmeniz durumunda kolaylıkla bozdurabilirsiniz. Bunun için Sanalkartlar.com sitesi üzerinden müşteri temsilcisine ulaşmanız yeterli olacaktır.

Satın alacağınız Paykasa, Astropay, Paykwik, Otopay, Cashixir gibi farklı sanal kartların kullanımı sırasında hiçbir zorluk yaşamayacağınızdan dolayı sizler için kolay bir alışveriş olacaktır. Özellikle ödeme yapacağınız sitenin ne kadar güvenilir olduğunu biliyor olursanız da yinede tedbiri elden bırakmamalı ve en küçük güvenlik açığından kaynaklanacak bilgi çalınmasının bu şekilde önüne geçmelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir