SADE BİR DÜĞÜN MERASİMİ İÇİN EVLENDİRME DAİRELERİ

0

SADE BİR DÜĞÜN MERASİMİ İÇİN EVLENDİRME DAİRELERİ

         Evlilik kararı alan çiftlerin önünde uzun bir yolculuk başlar. Duygusal olarak kenetlenen kalplerin yanında resmi olarak ta çiftlerin yuvasının kurulması gereklidir. Bu alanda evlendirme dairelerinin bazı prosedürleri bulunmaktadır. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi ile işlemler yapılmaya başlanacak ve çiftler resmen karı- koca olabileceklerdir.

Nikah için yapılacak başvurunun şahsen ve düğün tarihi öncesinden en az dört ay öncesinden olması gereklidir. Yıldırım nikahı yapmak istiyorum derseniz, iş değişir ama en az yirmi dört saat önceden bildirmeniz gerekli olacaktır. İstenen evraklar arasında ise sağlık raporları bulunmaktadır. Çiftlerin sağlıklı bir yuva kurmaları için gerekli testlerden geçirilerek önlemleri alınması adına bu evraklar çok önemlidir. Gelin adayları eğer kendi soyadlarını kullanmaya devam etmek istiyorlarsa bu aşamada dilekçe vermeleri gerekli olacaktır. Mal ayrılığı talebi olanlar da içinde noterden yaptırılan sözleşmenin evlendirme dairelerine başvuru esnasında verilmesi gereklidir.

Gerekli tüm evraklar tamamlandıktan sonra evlenme dosyası içerisinde tüm belgeler yetkililere sunulacak ve tarih alınacaktır. Bu aşamadan sonra nikahınızın isterseniz sade bir tören içerisinde evlendirme dairelerinde yapılabilir ya da geniş kapsamlı bir düğün organizasyonu içerisinde programa dahil edilebilir. Bulunduğunuz şehirdeki evlendirme dairelerini bulabilme adına http://dugunmevsimi.com/evlendirme-daireleri adresi üzerinden araştırmalar yapabilir. Ve iletişim bilgilerini alarak ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Nikah resmi kayıtlarda çiftlerin evlendiğini gösteren resmi bir belge olmaktadır.

 

buy visio professional 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir