Tanker kamyon patlaması Çin’de 18 ölü

0

Yerel makamlar Pazar günü yaptığı açıklamada, Çin’de tanker kamyonu patlamasında ölenlerin sayısının 18’e yükseldiğini söyledi.

Cumartesi öğleden sonra meydana gelen patlama, yakındaki evlerin ve fabrikaların çökmesine neden oldu ve alevler birkaç otomobili yuturken havaya büyük siyah duman bulutları gönderdi.

Çin’in acil durum yönetimi departmanı Pazar sabahı, doğu Zhejiang eyaletindeki Wenling şehrine yakın bir kazadan sonra hala hastanede tedavi gören 189 yaralı olduğunu söyledi.

Yerel yetkililer kamyona sıvılaştırılmış gaz yüklendiğini söyledi.

Devlet medyası tarafından yayınlanan kazanın dramatik video görüntüleri, insanların çığlık atmasıyla havaya büyük bir ateş topu gösterdi.

Bir klipte, yakındaki bazı binalara çarpmadan önce havaya uçan büyük bir enkaz parçası görülür.

Başka bir video, tanker kalıntılarını ve birkaç kamyon  lastiğinin moloz haline indirilmiş bir binaya çarptığını gösterdi.

Eyalet haber ajansı Xinhua Pazar günü yaptığı açıklamada, kamyon ilk patlamadan sonra otoban yakınında bir atölyeye düştüğünde ikinci bir patlama yaşandığını bildirdi.

Acil müdahale ekipleri hala arama kurtarma operasyonları yürütüyorlardı.

Trafik düzenlemelerinin sıklıkla yapıldığı veya uygulanmadığı Çin’de ölümcül trafik kazaları yaygındır.

Geçtiğimiz yıl, düz lastikli dolu bir koç bir kamyonla çarpıştığında, Çin’in doğusunda en az 36 kişi öldü ve 36 kişi daha yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir