Ohlahoma City Thunder Takımı Hangi Değişiklikleri Yaptı?

0

NBA’de 2017-18 sezonu başlamadan önce bakalım ligin güçlü ekibi Oklahoma City Thunder ne durumda?

Ligin belki de en sessiz takımıydılar ama beklenmedik hamleler hep onlardan geldi. Yaz döneminde bomba transferler bir bir patladı. Bu sezon OKC hangi kadroyla neler yapacak?

Öncelikle takıma katılan yeni oyuncular Paul George, Patrick Patterson, Carmelo Anthony ve Raymond Felton oldu.

Öte yandan takımdan ayrılan oyuncular Victor Oladipo, Taj Gibson ve Domantas Sabonis oldu. Takımda şu halde rotasyon derinliği eksik olarak değerlendirilebilir. İlk 5’te çıkan oyuncular birbirlerinin eksiğini tamamlayabilecek düzeyde. Ortalamanın üzerinde hücum edebilen ve iyi savunmacı olan oyuncular mevcut. Savunmada yük olan yedekler Isaiah Canaan ve Felton.

Andre Robenson iyi savunma yapsa da potayla pek barışık değil. Patrick Patterson, savunmada dengeyi sağlıyor. OKC, oyunun iki yönünde de dengeyi sağlayabilen bir kadroya sahip. Ama eksikler var.

Melo-Russ top paylaşımı sorun yaratacak mı? PG13 bu üçgende yerini koruyacak mı merak konusu. Takım koçu Billy Donovan, Russ’a hücum özgürlüğü veriyor. Ancak Durant’in gidişinin de sebebi. Bu da önemli bir detay.

Az önce de bahsettiğimiz muhteşem 3’lü, Russ, Melo ve PG13 Oklahoma City Thunder’in yıldızları. X Faktörler arasında herhangi bir oyuncuyu öne çıkarmak çok zor. Oyunda günü kurtarabilecek kilit adam benchte yok gibi. X faktörler ilk 5’te yer alıyor.

OKC’nin hedefi çok ses getirmek ve en azından Konferans Finali oynamak. Rockets, Warriors ve Spurs önlerinde birer engel. OKC ekibi önceki sezon 47 maç kazandı. Gelişmiş kadrosuyla en az 50 maç alabilirler.

NBA’deki tüm gelişmeler ve basketbol ligleri maç tahminlerini sitemizde bulabilirsiniz. Ndresinde elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir