Yeni başbakan geldikten sonra herkes ondan büyük beklentiler içine girmişti.Ama işler hiçte onun istediği şekilde gerçekleşmemiştir.Yunanistan iflas bayrağını çekmek üzeredir.

 

Mali kriz ile boğuşan Yunanistan’da acı haber İçişleri Bakanı Nikos Vuçis’den geldi. Avrupalı ortakları ile uzun süren görüşmelerden de netice alamadıklarını belirten Yunanistan İçişleri Bakanı Nikos Vuçis, IMF’ye olan borçlarını da ödemeyeceklerini belirten bir açıklama yaptı.

 

Yunanistan İçişleri Bakanı Nikos Vuçis, IMF’ye olan 1,6 milyar Euro değerindeki borçlarında kaldığının altını çizdi. Yunanistan İçişleri Bakanı Nikos Vuçis yaptığı açıklamada, “Artık ödeyecek tek kuruş paramız yok.” ifadelerine yer verdi.

 

Yunanistan’ın Avrupalı ortakları ile yaptığı görüşmelerden bir sonuç çıkmayınca İçişleri Bakanı Yardımcısı Nikos Hundis ise hükümetin bu kapsamda asla bir şantajı kabul edemeyeceğini de belirtti. İçişleri Bakanı Yardımcısı Nikos Hundis yaptığı açıklamada,“Bazı olumlu adımlar atıldı ancak henüz bir gelişme yaşanmadı. Henüz bir sonuca varamadık.” Şeklinde konuştu.

 

SYRIZA Meclis Grup Başkanı Thanasis Petrakos’da, “Memur ve emekli maaşları ile okulların ve hastanelerin ihtiyaçlarını ödeyecek kadar paramız var.” ifadelerini kullandı.

 

kaynak:orghaber.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir